sobota, 2 sierpnia 2014

Trello

Kolejnym fajnym narzędziem, którego stosowanie warto jest rozważyć jest trello. Trello jest darmową aplikacją internetową, spełniającą rolę znanej i lubianej "tablicy z mazakami/karteczkami". "Tablica z karteczkami" to nic innego, jak stojąca w pokoju tablica z karteczkami, ewentualnie tablica z pisakami, na której wpisuje się zadania (najczęśniej są to nr. zgłoszeń z bugtrackera), osoby do których są przypisane, oraz stan danego zadania (todo, doing, done). W ten sposób, managment wchodząc do pokoju, jest w stanie ocenić "stan aktualnych prac" bez przerywania pracy programisty. Z zastosowaniem trello, nawet nie musi wchodzić do pokoju :D

O ile niektóre, rozbudowane 'bugtrackery" posiadają wbudowaną podobną funkcjonalność lub można ją dokupić (np jira), o tyle wielu z nich nadal im tego brakuje. Jedną z zalet trello jest fakt, ze w podstawowej wersji jest w pełni darmowe (syst. płatności oparty o mikropłatności za rozszerzenia).

Kolejną zaletą, która mi się osobiście spodobało, to pełna integracja z kontem  google (gmail), dzięki czemu nie muszę pamiętać dodatkowego hasła. Wprawdzie przy stosowaniu keepass teoretycznie nie muszę, ale mimo wszystko dla mnie takie rozwiązanie jest dużo wygodniejsze ;)).

P.S. Trello można też używać w życiu prywatnym, np. do kontrolowania prac związanych z remontem/zakupem mieszkania lub innych czynności dających podzielić się na mniejsze, skończone taski ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz