piątek, 18 października 2013

Rozszyfrowywanie CAPTCHA z pomocą zewnętrznego (płatnego) klienta

CAPTCHA, to rodzaj techniki stosowanej jako zabezpieczenie na stronach www, celem której jest dopuszczenie do przesłania danych tylko wypełnionych przez człowieka link do wikipedii.

Najczęściej jest to rysunek, który wymaga od użytkownika własnoręcznego wpisania, tworzony w taki sposób, aby rozwiązanie tego sposobem mechanicznym było maksymalnie skomplikowane. Same algorytmy rozwiązywania captcha są skomplikowane i bazują na algorytmach szyfrowania i deszyfrowania. Na szczęście, nie musimy się znać na wszystkim i można te zadanie zlecić komuś innemu, kto się na tym zna dużo lepiej niż my. Przykładem firmy, która się specjalizuje w rozwiązywania zabezpieczeń typu CAPTCHA jest deathbycaptcha.

Najnowsza wersja (4.2) posiada bibliotekę przygotowaną dla języków:
-.NET (C#, Visual Basic)
- AutoIt3
- iMacros
- C (client and libs' source code)
- Java
- Perl 5+
- PHP v5+
- Python v2.5+ and v3.0+
- Command-line tool for Windows, Linux (i386 and x86-64) (see usage note below)
- Plugin for MyAdTools bots

oraz klienta firm 3 (nie wspierane przez producenta)
- Ruby

Producent udostępnia przykład wykorzystania API w językach:
- PHP
- C#

Osobiście wybrałem przykład działający w C# i działa tak, jak należy, tzn. do projektu dodajemy bibliotekę .dll, w wykonywanym pliku .cs dokładamy nową przestrzeń nazw, za pomocą której tworzymy obiekt. Na obiekcie wywołujemy przeciążoną metodę .Decode (captcha możemy podać, np. jako tablicę bajtów) i... to wszystko :)
Dodatkowo mamy metodę GetBalance(), która sprawdza bilans naszego konta (czyli w razie potrzeby możemy napisać automat przypominający nam o tym, że kończą się pieniądze przeznaczone na rozwiązywanie captcha).


Ile to kosztuje?
1k Captcha - 1.390 dolara, co przy aktualnym kursie dolara daje nam ~ 4.22zł za każde rozwiązane 1k CAPTCHA, czyli nie jest to jakiś nie wiadomo jaki majątek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz