niedziela, 27 października 2013

JavaScript Intellisense w VS 2012

Ostatnimi czasy, miałem okazję uczestniczyć (jako widz), w dwóch wykładach prowadzonych przez Jakuba Gutowskiego o wdzięcznym tytule "Javascript dla c# developera". Pierwsza prezentacja odbyła się 12 października podczas konferencji "on-line" dotnetconf.pl (można ją obejrzeć na youtube.com). Druga odbyła się 17 października podczas 69 spotkania wg.net (Warszawska Grupa .NET). (materialy ze spotkania)
Generalnie Gutek pokazał kilka ciekawostek związanych z językiem javascript, oraz zachęcał do zapoznania się i stosowania kilku narzędzi. Zanim jednak przejdziemy do esencji tego, o czym mówił i co chciał nas nauczyć, najpierw mała przekąska, tzw. "snack", czyli repost z bloga Gutka, nt. włączenia intelisense dla języka javascript w Visual Studio 2012 link do blogu Gutka jak włączyć intelisense w VS 2012.


p.s. Gdyby kiedyś coś się stało z blogiem Gutka, to należy utworzyć w solucji katalog przeznaczony dla plików javascript i dodać tam plik plik.js, a nast. wejść do Narzędzia->Opcje->Edytor Tekstu->Javascript->IntelliSense->Odwołania-> ustawić grupę odwołań (np. Implict (Web)), a nast. wpisać ścieżkę względną do naszego pliku i go 'Dodać'.  Od tego momentu, mamy działające intellisense dla naszych plików js :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz